Locuri de munca in tara si in strainatate

Publicitate
Contact
Adaugare oferta | Adaugare cerere
Link-uri pe tari
Australia
Austria
Belgia
Canada
Franta
Germania
Irlanda
Italia
Marea Britanie
Olanda
Portugalia
Romania
Spania
U.S.A.

International

Web Design - Hei.ro

www.locuridemunca.ro

Software Engineer / Web Developer

 Denumire job: Software Engineer / Web Developer
 Denumire firma: Biz Hosting Solutions
 Domeniu: IT Software
 Descriere post:
Companie americana functionind in industriile web design, web hosting si software development angajeaza in regim de teleworking software engineers experimentati. Persoanele selectate vor fi responsabile intregul ciclu de dezvoltare a produselor: * clarificarea specificatiilor de proiectare in functie de cerintele de business ale clientilor * designul si codificarea (programarea) solutiei informatice * testarea produselor si asigurarea calitatii si consistentei functionale * asistenta tehnica in instalarea si intretinerea aplicatiilor Intentionam sa selectam 3-4 persoane care sa debuteze in regim part time cu posibilitatea de a migra catre o pozitie full time in viitor. Inginerii vor dezvolta si testa codul pe plan local si vor upload rezuiltatele pe serverele noastre de hosting.
 Cerinte post: Cerinte tehnice: 1. experienta anterioara cu intregul ciclu de dezvoltare a produselor informatice (design, proiectare, testare, suport tehnic)- minimum 2-3 ani 2. experienta de lucru directa la standardele cerute de industrie in urmatoarele tehnologii- minimum 2-3 ani in tehnologiile cerute: a) obligatoriu - HTML/DHTML/CSS, XML - unul din urmatoarele scripting languages: C/CGI/Perl/ASP/ PHP/Visual Basic/Javascript - una din urmatoarele tehnologii de baze de date: SQL/ Oracle/Access - unul din urmatoarele webservers/web platforms Apache, Netscape, iPlanet, WebSphere, IIS 3. Abilitatea de a livra cod de o calitate superioara (fara buguri) si atentie la detalii 4. Abilitatea de a respecta termenele de livrare estimate initial 5. Cunostinte de limba engleza la nivelul mediu scris, citit si inteles texte b) neobligatoriu insa reprezinta un avantaj - experienta cu e-commerce (shopping carts) - experienta cu PayPal si sisteme de subscriptie automata - Java - .NET Soft skills: - abilitatea de a lucra atit in echipa si de a comunica explicit si eficient rezultatele muncii cit si individual, fara supervizare - persoane energice, cu o atitudine pozitiva si gata sa parcurga "mila suplimentara" care face diferenta competitiva - persoane foarte serioase, dedicate muncii, nearogante si cu mentalitatea ireprosabila a profesionistilor - sunt incurajate sa aplice persoanele cu o istorie stabila a angajarilor, va rugam fara job hopers Educatie: - absolventi ai uneia din urmatoarele facultati: Automatica si Calculatoare, Electronica, Informatica, Cibernetica Cerinte aditionale: 1. Toate pozitiile presupun disponibilitatea ocazionala (pe baza unui program de lucru prestabilit si anuntat) la ore compatibile cu orele de business 8:00 AM- 5:00 PM CST (GMT-6). 2. Toate pozitiile cer candidatilor sa aiba acces la un PC si legatura solida la Internet. Va rugam sa aplicati cu resume (cv) up to date. Candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati direct.
 Salariu oferit: foarte competitiv
 Alte bonusuri: Bonusuri bazate pe performanta individuala. Compania pune la dispozitie training tinut de veterani ai industriei. Aceasta este o oportunitatea excelenta de avansare in cariera.
 E-mail: info@bizhostingsolutions.com
 Telefon: 952-440-3834
 Locatie: U.S.A.
 Data: 13.08.2004
Oferte pe tari
Alta tara (143)
Australia (2)
Austria (6)
Belgia (4)
Canada (3)
Franta (28)
Germania (34)
Irlanda (1)
Italia (93)
Marea Britanie (54)
Olanda (1)
Portugalia (0)
Romania (779)
Spania (17)
U.S.A. (13)