Locuri de munca in tara si in strainatate

Publicitate
Contact
Adaugare oferta | Adaugare cerere
Link-uri pe tari
Australia
Austria
Belgia
Canada
Franta
Germania
Irlanda
Italia
Marea Britanie
Olanda
Portugalia
Romania
Spania
U.S.A.

International

Web Design - Hei.ro

www.locuridemunca.ro

Asistenti Medicina Generala

 Denumire job: Asistenti Medicina Generala
 Denumire firma: www.plasare.ro
 Domeniu: Sanatate
 Descriere post:
CONDITII CONTRACTUALE A) Personalul care are drept calificare Infirmier Profesionist este incadrat la nivelul 6 Art. 42 din c.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale.Contracte sociale de munca pe durata nedeterminata sau determinata in care se prevede durata concediului, concedii de odihna, al 13-lea salariu si T.F.R. ( conditii care trebuie indeplinite pana la incheierea raportului de munca ), infirmieri profesionisti vor fi cazati in incinta Spitalelor Publice , caselor de odihna sau Clinicilor Particulare, nu se face discriminare referitoare la sex sau varsta, zona unde se va desfasura activitatea este cu precadere cea de nord sau centru al Italiei. Perioada de proba este de 60 zile de prestari servicii, dupa cum prevede Art.29 din C.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale. In cazul anularii raportului de munca, angajatului i se va da un preaviz a carui durata este calculata in zile calendaristice. ( Art. 30 din C.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale ). B) Durata timpului de lucru de 38 de ore pe saptamana distrubuite in ture este stipulata la Art. 46 din C.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale.
 Cerinte post: Cerinte: - Nu se face discriminare referitoare la sex,varsta sau religie; - Sa aiba cunostinte cel putin medii de limba Italiana - Sa aiba scoala sanitara postliceala (min.4600 ore)
 Salariu oferit: 1430
 Alte bonusuri: C) Retributia este de 1.300,07 Euro pe luna pentru 165 de ore lucrate, in cadrul programului de munca se lucreaza in ture alternative cu continuitate de 24 de ore, adica cel putin 5 ture de noapte pe luna, iar angajatului I se va adauga pentru acest lucru o indemnizatie de garda de 10% pentru turele de noapte lucrate efectiv, adica 130,07 Euro ( Art. 50 din C.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale ). Data de plata a salariului este ziua de 20 ale lunii succesive. D) In ceea ce priveste masurile de siguranta si protectie, se aplica prevederilor legilor de prevenire a accidentelor, Legea 626/1996. E) Infirmierii Profesionisti sunt asigurati prin lege in INAIL si in caz de accidente sau boli profesionale li se va plati indemnizatia prevazuta de lege. F) Cazarea este responsabilitatea angajatorului, pe perioada contractului. H) Concediile si zilele libere sunt stabilite la Art. 54. Din C.C.N.L. pentru Cooperativele Sociale. Perioada de concediu este stabilita de catre administratia Societatii, tinand cont de dorinta angajatului, dar si de exigentele locului de munca unde aceasta lucreaza.
 E-mail: contact@plasare.ro
 Telefon: 0742-282799
 Locatie: Italia
 Data: 19.09.2004
Oferte pe tari
Alta tara (143)
Australia (2)
Austria (6)
Belgia (4)
Canada (3)
Franta (28)
Germania (34)
Irlanda (1)
Italia (93)
Marea Britanie (54)
Olanda (1)
Portugalia (0)
Romania (779)
Spania (17)
U.S.A. (13)